אימון אישי בכדורסל


לתאום מפגש ראשוני – 050-66161-57 או בטופס אימון אישי


מושג ה-COACHING – קואצ'ינג השתרש בשנים האחרונות בארץ ובעולם והפך להיות שלב הכרחי לכל בעלי המקצוע המעוניינים לקדם עצמם!
שמי יועד אגמון, ואני עוסק באימון כדורסל מעל ל-30 שנה.
מוסמך איק"א ארגון המאמנים בישראל EMI
מאמן כושר בכיר מוסמך ווינגייט
מתחילת דרכי שמתי לי כמטרה לקדם שחקנים להשגת מטרתם על המגרש בקבוצות בהן הם משחקים, שיטת העבודה שלי מורכבת משיפור שלושה מרכיבים:
יכולת פיזית אתלטית ליעול ותיעול תנועה – מאמן כושר בכיר מוסמך וונגייט
יכולת קוגניטיבית, תפיסתית בהבנת המשחק – מאמן כדורסל מוסמך ווינגייט
יכולת רגשית והתמודדות במצבי לחץ – מאמן "קואצ'ר" מוסמך לאנשי עסקים וספורטאים
גילאים:
בעוד שרוב המאמנים עובדים עם החבר'ה הצעירים המומחיות שלי הינה דווקא עבודה עם שחקני בוגרים, בגילאי 19 ומעלה, שם גיליתי כי יכולת השיפור של השחקנים יכולה להיות גבוהה מאוד בעבודה נכונה ולאורך זמן. באמצעות שיטות ייחודיות שפיתחתי אני מתאים לכל שחקן או שחקנית תרגילים יחודיים המתאימים להם באופן אישי ושנותנים להם יתרון משמעותי על פני שחקנים המשחקים מולם בליגות השונות
דוגמאות לאימונים של ניתן למצוא כאן

מעבר לתשלום

מדוע כל אחד צריך שיהיה לו מאמן?
1. ידע נרכש: בעבר, מקצועיות עברה מאב לבן, משפחות שלמות היו עוסקות באותו תחום ובונות יחד את העסק, הידע וסודות המקצוע היו נשמרים ומועברים לאורך הדורות, האב היה זה שמדריך את בנו, מלווה אותו ומלמד אותו והוא בתורו היה מעביר לנכד. כיום המצב שונה, המקצועות, המקצועיות והמקצוענות עוברים בדרך שונה, הבן כבר לא ממשיך את דרכי אבותיו וכל אחד סולל לעצמו את המסלול שלו. דרך זו, על כל אדם למצוא את המדריך שיעזור לו בדרך ויכוון אותו בהשקעה ותועלת אופטימליים.
2. עדות ובקרה: כולנו מכירים את התופעה שאדם שמסתכל מהצד על תהליך מסוים יכול לראות דברים שמי שנמצא בתוך התהליך אינו מודע או אינו מתייחס לתופעות שמופיעות סביבו, כך כולנו כשאנו רואים משחק כדורסל איננו מבינים מדוע שחקן או מאמן "לא רואה…" היכולת שלנו להסתכל על האירוע מהצד ולקבל תמונה נוספת על התהליך נותנת לנו יתרון על פני מי שנמצא בתוך התהליך.
3. ליווי ותמיכה: זהו אולי המרכיב החשוב ביותר בתהליך, לומר את "המילה הנכונה" במקום ובזמן הנכון, כדי לתת את הדחיפה קדימה, אני קורא לזה "מיטבוץ" העלאת המוטיבציה אצל השחקנים בדרך למטרה גם כשקשה. בנוסף, היכולת שלי לקלוט את הפוטנציאל ולמקסם אותו והכל בתהליך דינמי ואפקטיבי להגשמת המטרה. בניית תוכנית אימונים אישית וליווי מקצועי פרטני עם תרגילים ייעודיים ולא בשיטת הסרט הנע.
כאן בדיוק נכנס ה-Mentor Coach על ה-Mentor Coach (המאמן), מצד אחד, להכיר את תחום האימון, לשלוט בו, ולהיות מסוגל להדריך ולהעביר את המתאמן בדרך היעילה ביותר עבורו לתוצאה הרצויה. ומהצד השני לצפות בתהליך ממרחק מספק על מנת להיות מסוגל לבקר את התהליך ולא להיות משוחד ובעל אינטרס בביצוע התהליך. לבנות תוכנית עבודה אישית מדוייקת וליווי ודחיפה של השחקנים בדרך להגשמת המטרה

מעבר לתשלום

אז איך מתחילים?
ראשית על המתאמן או המתאמנת להכיר בכך שיש "בעיה".
מהי "בעיה"? "בעיה" הינה מרכיב או מספר מרכיבים שלרוב אינם ברי זיהוי ע"י המתאמן או סביבתו אך יוצרים תוצאה שאינה רצויה עבורו.

לאחר מכן על המתאמן (כן כן, גם למתאמנת…) להחליט שיש לו או לה עניין לטפל "בבעיה".
בשלב הבא, נקבעת שיחת טלפון ראשונית ובה קובעים את מסגרת העבודה ומתאמים "מפגש היכרות ראשוני" לתחילת העבודה.
ולסיום שלב ההתחלה, אוספים חומרים מצולמים ממשחקים ומאימונים ושולחים אלי כדי שאוכל להכין את המפגש הראשון להמשך התהליך.
כיצד התהליך מתבצע?
התהליך הינו אידיבידואלי ולרוב יתקיים בפורמט של תהליך אימון חודשי ותלוי בגורמים רבים, כמו מטרת התהליך, שלב בעונה וכו'…
לכל מתאמן נתפרת חליפה ייחודית על פי דרישה לעבודה חודשית משולבת מפגשים, שיחות טלפון / סקאייפ, ניתוח של ווידאו ממשחקים ואימונים ודו"ח התקדמות.
למי מתאים תהליך ה-Mentor Coaching?
התהליך עצמו מתאים לכל אחד ואחת אך אני עובד עם שחקנים ושחקניות מסוף גיל נוער ואילך.
כשהמטרה הראשונית לתת כלים יעילים ומשמעותיים לשחקנים ושחקניות המעוניינים להתקדם לקבוצות הבוגרות ולהשתלב בהן בצורה משמעותית
אילו אספקטים ניתן לעבוד ולשפר בתהליך?
כאמור העבודה הינה אינדיבידואלית, ומותאמת לכל מתאמן, במהלך האימונים נעבוד על שלושת המרכיבים שכל שחקן/נית צריכים כדי לעשות קפיצת דרך משמעותית: הצד הפיזי-טכני  הצד המנטלי-קוגנטיבי והצד המנטלי-רגשי.

האם ניתן לעבוד בקבוצה או בזוגות?
בתנאים מסוימים ניתן לעבוד בקבוצה של 2-4 שחקנים/יות אך בשלבים הראשונים ישנה חשיבות גדולה של העבודה האישית.

האם בסוף התהליך אוכל להשתלב בקבוצת בוגרים מקצועית?
התשובה הקצרה לכך היא כן! התשובה הארוכה לכך היא – תלוי… תהליך האימון מטרתו לקדם את השחקן או השחקנית לעמדה טובה יותר, במהלך השנים דאגתי לשחקנים ושחקניות רבים להשתלב בקבוצות המקצועיות ובנבחרות וחלק חשוב ובלתי נפרד מתפישת עבודתי עם שחקנים לאורך השנים הינו בדיוק זה; להביא את השחקנים לקבוצה מקצוענית בה הם יוכלו למצות את הפטנציאל שלהם עלי לסייג כמובן שכמובן ישנם פרמטרים רבים אך אותם בדיוק אנו מגדירים בתחילת העבודה שלנו.
האם זה מתאים גם למאמנים?
למאמנים בתחילת דרכם, למאמנים בדרכם למעלה, מאמנים בדרכם החוצה… למעשה תהליך ה-Mentor Coaching מתאים לכל אחד ואחת שרוצים לעשות שינוי, לפתור "בעיה" התהליך הינו אותו תהליך אך מותאם לצרכים ומטרות של המתאמן.

מעבר לתשלום


לצפיה בסרטונים ודוגמאות מאימונים אישיים
נא ללחוץ על 3 הקווים בצד שמאל

כמה זה עולה? מעבר לתשלום
מפגש היכרות ראשוני / אימון בודד:
קבלת החומר וניתוחו
בניית תכנית עבודה
הגדרת מטרה ויעדים מעשיים קרובים ורחוקים.
מפגש 1/1 כשעה ורבע, במגרש או באולם שבו יינתנו כלים ראשוניים לעבודה ושיחה.

תהליך אימון 10 אימונים 1,800 ש"ח בתשלום מראש

לתאום מפגש ראשוני – 050-66161-57
מעבר לתשלום

בברכה, יועד אגמון
האקדמיה לכדורסל ברשת

עולמות מופלאים – תורת האימון הקוגניטיבי תגובתי
להזמנת הספר